Xiaomi QLED TV pazarını derinden sarstı, rakiplerinin yarı fiyatına satıyor

Xiaomi, Avrupa pazarı için en yeni Smart TV modeli olan A Pro 2025 serisini piyasaya sürdü. Bu seri, 4K çözünürlüğe sahip QLED ekran ve çeşitli yeni özellikler sunuyor. Xiaomi TV A Pro 2025, 43, 55, 65 ve 75 inç olmak üzere dört farklı ekran boyutunda kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca Xiaomi, bu modelin yanı sıra daha ekonomik bir alternatif olan Xiaomi TV Pro ve Xiaomi Robot Vacuum X20+ modelini de Avrupa’da tanıttı.

Xiaomi‘nin 4K QLED ekranlı bu yeni modeli, Google TV işletim sistemini kullanıyor ve Dolby Atmos desteği ile dikkat çekiyor. Cihaz, %95 DCI-P3 renk gamı kapsamı sunarken, 60Hz’lik yerel ekran yenileme hızına sahip. Ayrıca, MEMC hareket düzeltme teknolojisine sahip olan bu TV, özellikle oyun oynarken veya spor müsabakaları izlerken faydalı oluyor. Modelde Netflix, YouTube ve Disney+ gibi çeşitli akış servisleri mevcut. Ayrıca Google Asistan desteği ve Chromecast veya Miracast üzerinden kablosuz ekran yansıtma özelliği bulunuyor.

Xiaomi QLED TV pazarını derinden sarstı, rakiplerinin yarı fiyatına satıyor

Xiaomi TV A Pro serisi, boyutlarına göre değişen güç çıkışlarına sahip hoparlörlere sahip. Serinin en küçük modeli iki adet 8W hoparlörle gelirken, en büyük model ise iki adet 10W hoparlör sunuyor.

Xiaomi TV A Pro 2025 serisi şu anda İspanya, İtalya, Almanya ve Fransa’da satışa sunulmuş durumda. Bazı pazarlarda, bu televizyon serisi akıllı ev aletleri veya Xiaomi’nin akıllı bileklik modeli olan Smart Band 8 ile birlikte satılıyor. Dört modelin perakende satış fiyatları sırasıyla 299€ (345$), 449€ (517$), 599€ (690$) ve 799€ (856$) olarak belirlendi. Xiaomi TV A Pro 2025 serisinin ilerleyen dönemlerde Avrupa dışındaki diğer pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir